Mesec december je mesec veselja, povezanosti in skrbi za sočloveka, zato smo v drugih in tretjih razredih izvedli delavnico na temo drugačnosti.

Otroci so se s pomočjo tihe gibalne igre razdelili v skupine po barvah. Nekateri izmed vključenih učencev so imeli priložnost izkusiti, kako je, če te nekdo ne sprejme v krog/skupino. Povedali so, da so se počutili zapostavljeno, žalostno in osamljeno. Sledil je poseben obisk, saj jih je obiskal pravljični lik prašiček Eli ter jim natančneje preko otroške pravljice razložil, kaj pomeni beseda drugačnost. Otroci so s pomočjo kamišibaja prisluhnili avtorski zgodbi naše učiteljice Maje o iznajdljivem prašičku Eliju, ki se je rodil brez ene noge. Skozi zgodbo so občutili različna čustva, ki jih je Eli doživljal, ker je bil drugačen od ostalih učencev. Spoznali so, da ima prašiček Eli poleg primanjkljaja tudi močno področje. Učenci so z zanimanjem poslušali pravljico in občudovali slike, predstavljene s kamišibaj tehniko. Na koncu delavnice so prašičku Eliju povedali, da so tudi oni drugačni ter da ima prav vsak izmed njih močno in šibko področje. Ugotovili so, da se ni lepo norčevati iz drugih, če česa ne zmorejo, ker to zelo boli. Za konec pa smo vsi enoglasno ponovili naslov delavnice, ki se je glasil: Če si drugačen, nisi napačen.