V zadnjih dneh šolskega leta smo v 1. č razredu v času podaljšanega bivanja pripravili kuharsko delavnico.

Otroci so od doma prinesli sestavine po dogovoru, nato so izdelali čokoladne kroglice in sadno kupo. Ker je učencev v razredu veliko, so si delo razporedili v treh skupinah, in vsaka je pripravila svojo porcijo kroglic in sadnih kup.
Ob ustvarjanju so se otroci (na)učili rezanja sadja, mletja piškotov na mlinček ter timskega ustvarjanja – kako pomemben je prispevek vsakega člana skupine, da na koncu nastane dober izdelek. Ko so bile kroglice izdelane in sadna kupa pripravljena, so učenci pripravili dekoracijo na mizah ter v tem prazničnem in sladkem duhu poskusili svoje slaščičarske umetnije, ki so bile, mimogrede, zelo okusne. Nekateri izmed učencev so svoje sladke izdelke odnesli pokusit tudi domačim, da še oni preverijo, kako nam je delavnica dobro uspela.