Ne, ne gre za pomoto, ampak za nagajivost Pata in Mata, ki so ji bili obiskovalci prireditve Šola tako in drugače priča. Osrednjo prireditev s podnaslovom Smeh je pol zdravja so namreč povezovali mojstri tihe komedije: junaka prej omenjene risanke A je to! ter Charlie Chaplin. Tudi ostali nastopajoči so s svojimi mentorji poskrbeli, da je bila dvorana polna smeha: prvošolčki so nas tako razsvetlili, da si je pregovor Smeh je pol zdravja izmislil naš župan, osmošolci pa so nas na hudomušen način opomnili, da nikoli ni dobro nečesa narediti na pol. Učenke nemščine so šle na večerjo in se spretno izmikale plačilu, tretješolec Maks pa je šel na lov – Jaz tudi! Doživeli smo intervju z gostom iz Afrike, ki pa je svoj delovni potencial odpeljal raje v Avstrijo. Le zakaj!? Petošolca sta svoje klepetanje iz šolskih klopi preselila na oder in si povedala, kaj se jima kaj dogaja zadnje čase. Svojo točko so imeli tudi učitelji; no, njihovi priimki. Ker prave prireditve ni brez pesmi, nam je otroški zbor zapel, sedmošolke zaplesale, folkloristi pa kar oboje skupaj.