Za tehniški dan smo eksperimentirali v hiši eksperimentov.

Polovica tretješolcev se je v Ljubljano podala minuli petek, drugo polovico pa ta veseli dan še čaka v tem tednu.

Najprej smo se v šoli temeljito (znanstveno) pripravili na obisk nenavadne hiše, kjer so doma prav posebni stanovalci – eksperimenti. Dogovorili smo se, kako se bomo vedli v avtobusu in med eksperimentiranjem ter da bomo spoštovali pogoje, ki tam veljajo. In vse to nam je odlično uspelo!

Končno smo se odpravili v Ljubljano in si za ogrevanje ogledali nekaj znamenitosti starega mestnega jedra. Učencem je bil najbolj zanimiv most s ključavnicami 😉.

Nato pa nam je vrata odprla Hiša eksperimentov. Vse naprej pa je bilo uživanje v zabavno-poučnem raziskovanju.

Za najbolj eksperimentalno zanimiv zaključek pa je poskrbel učitelj, ki se zelo spozna na pline in nas popeljal na prav posebno dogodivščino, ki je ne bomo pozabili. Ali vi znate z banano zabijati žeblje? No, mi zdaj znamo 😊.

Tretješolci priporočamo obisk vsem nekdanjim tretješolcem, ki jim je korona preprečila ta čudovit tehniški dan.