Druženje z vrstniki OŠ Roje

V ponedeljek, 17. 6. 2024, smo se skupina učencev od 5. do 8. razreda s pedagoginjo Nino in logopedinjo Emo radovedno  odpravili na obisk k vrstnikom v OŠ Roje.

Že pred obiskom sta nam podali informacije o posebnem in prilagojenem izobraževalnem programu na tej šoli, gospa Ema je pred leti v tej šoli tudi delala. Pogledali smo si prisrčen videospot, ki so ga pripravili učenci OŠ Roje in se še bolj veselili načrtovanega druženja.

Med čakanjem na avtobus smo se še bolje spoznali s socialnimi igrami, pred vstopom v šolo pa smo v prijetni senčki OŠ Roje tamkajšnjim učencem napisali prijazna sporočilca. Skupaj s Koraki smo jim jih podarili kasneje ob slovesu. Pokukali smo k predšolskim otrokom v razvojnem oddelku.

Za obisk smo se odločili:

• Ker se rad družim z vsemi in spoznavam nove ljudi.
  • Ker me zanima, kako se učijo drugačni otroci.
  • Ker sem bila lani in mi je zelo všeč. Ker spoznavaš nove ljudi in prijatelje, ker se zabavaš, ker manjkaš pri pouku, ker so otroci tu super.
  • Ker sem hotel novo izkušnjo.
  • Ker sem želel ugotoviti, kako se učijo.
  • Ker me je zanimalo, kako izgleda življenje v takih šolah.
  • Ker mi je bilo že lani všeč in zaradi prijateljev.
  • Bilo je zabavno in lepo.
  • Ker me je zanimala šola in pouk.
  • Ker so šli moji prijatelji.
  • Ker me zanima, kaj delajo tam.
  • Ker sem hotel dobiti novo izkušnjo in ne biti pri pouku.

Nasmejano nas je pričakala svetovalna delavka, gospa Manja Mesar Bogovič, s katero sodelujemo že vrsto let, nas prijazno pogostila z bezgovim sokom, ki ga pripravljajo učenci te šole.

Ogledali smo si učilnico na prostem – šolski vrt kot pomemben učni pripomoček, saj pomaga učencem pri učenju težjih predmetov na konkreten način ter služi kot način pouka ter tudi sami razmišljali, na kak način bi lahko izvedli učno uro MAT, SLJ ali NAR na prostem.

Nato smo se na igrišču spoznali s tamkajšnjimi četrtošolci. Sprva smo bili vsi malo zadržani, a so nas učiteljice z nekaj družabnimi igrami sprostile, da smo se bolje medsebojno spoznali in se podružili. Učenci so nam povedali, da so tu učno uspešni in radi hodijo v šolo.

Za spominček so nas obdarili s sončkoma, katera so izdelali sami.

Potem nam je gospa Manja na zanimiv, humoren in ganljiv način predstavila šolo, posebnosti učencev in način poučevanja. Za konec smo si ogledali telovadnico, ki je res veliko manjša od naše ter učilnico za tehniko in učilnico gospodinjstva, ki pa sta z vsemi pripomočki delovali bolj zanimivo od naših.

Na okrepčilu smo zadovoljni in polni novih doživetij zaključili naš obisk z ugotovitvijo, da je bilo današnje druženje posebno doživetje.

Naši vtisi po obisku:

• Zelo zabavni in sproščeni otroci. Zelo lepo igrišče.
  • Vizualno so učenci povsem normalni. In zelo lep vtis.
  • Ja, zelo so prijazni.
  • Zelo veseli otroci.
  • Super šola, ki je podobna naši.
  • Marsikateri na tej šoli so čisto uredu, a iz različnih držav.
  • Zelo dobra predstavitev.
  • Bilo mi je zelo všeč.
  • Bilo je zelo zabavno.
  • Zelo lepa šola.

Učencem OŠ Roje se zahvaljujemo za nepozaben obisk! Verjamemo, da so uživali tako kot mi in jim želimo:

• Veliko sreče v življenju in lepo prihodnost.
  • Da so veseli in učeni.
  • Da se čim več naučijo in da bi imeli prelepo prihodnost.
  • Vse najboljše v šoli in izven nje.
  • Srečno šolsko leto.
  • Da bodo uspešno opravili šolo in da bodo imeli dobre ocene.
  • Vse dobro in čim lepše.
  • Srečne počitnice.
  • Želim, da se potrudite in uživate v počitnicah.
  • Da bodo imeli lepe počitnice, uspešno nadaljnje šolanje, veliko prijateljev in zabave.
  • Uživajte na vseh področjih!
  • Želimo vam, da se počutite dobro, boljše kot na stari šoli.
  • Želimo vam najlepše počitnice in uspešno naslednje šolsko leto.
  • Še veliko lepih trenutkov s prijatelji.Želimo vam veliko prijetnih nasmehov, toplih objemov in lepih dni.

Učenci s pedagoginjo Nino in Emo