Izvajalec gradbenih del na novem severnem delu šole nas je obvestil, da bo za rušilno-gradbena dela na območju sedanje kuhinje/jedilnice (v kleti), avle (v pritličju) in likovne učilnice (v 1. nadstropju) zaradi kompleksnosti izvedbe potreboval štiri mesece.

Dogovorili smo se, da bo izvajalec z deli pričel že 27. aprila (s prvomajskimi počitnicami) in v kleti zaključil najkasneje do 31. avgusta. V sklopu gradnje novega severnega dela šole bo v tem času porušena obstoječa avla in likovna učilnica.

To pomeni, da v šoli v mesecu maju in juniju ne bomo mogli uporabljati kuhinje in jedilnice, avle ter likovne učilnice. Do 1. septembra bo izvajalec nazaj usposobil staro kuhinjo in jedilnico v kleti. Novo avlo in likovno učilnico bomo dobili nazaj septembra 2025.

PREHRANA ZA UČENCE v mesecu maju in juniju:

Ker nimamo na voljo nobenega drugega prostora več, bomo v mesecu maju in juniju vzpostavili začasno jedilnico in delilnico hrane v prvi tretjini športne dvorane. Za vse učence od 1. do 9. razreda bomo zagotavljali vse obroke (zajtrk, malico, kosilo, pop. malico). Kosila bomo, tako kot jeseni, naročali pri zunanjem dobavitelju. V kolikor ne bo sprememb, bomo s 1. septembrom kosila ponovno lahko pripravljali v šolski kuhinji.

POUK ŠPORTA:

V mesecu maju in juniju bo potrebno izvajanje pouka športa v dvorani prilagoditi in ga po potrebi izvajati na zunanjih površinah. Kljub temu, da sta ta dva meseca praviloma vremensko ugodna za vadbo zunaj, vas prosimo, da v tem času poskrbite, da bodo otroci primerno oblečeni tudi za izvajanje pouka športa na zunanjih površinah.

O morebitnih spremembah ali ostalih ukrepih, ki jih bomo sprejemali zaradi gradnje severnega dela šole, vas bomo sproti obveščali.