Kulturni dan za šestošolce

V sredo, 24. aprila 2024 smo na šoli izvedli nadvse zanimiv kulturni dan z naslovom ORKESTER IZVIRNIH INSTRUMENTOV.

Na koncertu sta glasbenika Peter Kus in Gregor Hrovat učencem predstavila številne možnosti, ki jih nudi izdelovanje preprostih zvočil in inštrumentov iz različnih materialov in vsakdanjih predmetov. Glasbenika sta izvajala zvoke na izvirnih glasbilih, ki jih izdelal Peter Kus.Učencem sta predstavila tudi osnovna izhodišča ustvarjanja izvirnih inštrumentov in različne možnosti, ki jih lahko izberejo, ko se lotijo njihove izgradnje. Slednje so učenci preizkusili v drugem delu, v delavnici, kjer so ustvarili posebno pihalo, narejeno iz starih cd-jev in plastične palice.

Učenci so s seboj prinesli tudi svoja, doma izdelana preprosta glasbila, s katerimi so lahko izvedli preproste melodije ljudskih pesmi. Glasbila so bila izvrstna in vredna pohvale!

Z učenci smo obiskali tudi Godbeni dom in prisluhnili predstavitvi delovanju naše Mengeške godbe, na katero smo zaradi številnih uspehov in sodelovanja z našo šolo lahko zelo ponosni. Ob tem se še enkrat zahvaljujemo Jaku in Neži za prijazen sprejem in podroben opis delovanja godbe.

Dan dejavnosti smo zaključili z razglasitvijo melodično najbolj uglašenega glasbila v oddelku. Skupna ocena za skoraj vsa glasbila v oddelkih je bila ODLIČNA.