Učenci smo se udeležili občinskega parlamenta, na katerem se je zbrala večina šol iz bližnje okolice. Na začetku so nas z uvodnimi besedami pozdravili županja občine Domžale, ravnateljica šole in učenki, ki sta povezovali program. Nato so nam predstavili delavnice, po katerih smo krožili večino srečanja. Učenci smo imeli priložnost spoznavanja, ustvarjanja ter razvijanja novih veščin. Skozi delavnice smo krepili duševno zdravje na različnih področjih.

Učenci Osnovne šole Preserje so nas lepo sprejeli in pogostili. V nadaljevanju vam podajamo nekaj vtisov učencev OŠ Mengeš, ki so se dogodka udeležili in hkrati predstavljali našo šolo.

Maks: Super je bilo, ker sem spoznal nove ljudi, ki imajo podobna načela in mišljenje kot jaz.

Krištof: Zdi se mi pomembno, da na tak način debatiramo o duševnem zdravju.

Filip: Zdi se mi prav, da lahko o takih temah parlamentiramo in predajamo znanje naprej tudi mi mladi, saj svet računa na nas.