Osnovna šola Rodica je v torek, 5.12. 2023, gostila posamično področno prvenstvo v šahu za učence in učenke do 12 in do 15 let.

Šahisti in šahistke so na prvenstvu igrali po pravilih FIDE z dodatkom za pospešeni šah, po švicarskem ali Bergerjevem sistemu, odvisno od števila udeležencev v skupini. Igralni čas so imeli omejen na 10 minut, s 5 sek potezo na igralca oz. igralko. Igralo se je z uporabo elektronskih ur.

Mentor Marjan Ocepek je na tekmovanje odpeljal tudi učence in učenke OŠ Mengeš in s tem pokazal, da je odličen mentor, saj sta se kar dva učenca uvrstila na državno prvenstvo. Najuspešnejši med igralci do 12 let je bil Aleks Skinder Stojanov (1. mesto), ki je s svojo odločno in premišljeno igro zbral največje število točk (7t) in se s tem nastopom zanesljivo uvrstil na državno prvenstvo. Prav tako je zelo uspešno nastopila tudi učenka do 15 let, Sofia Tamagina (4,5 t), ki si je z 2. mestom tudi zaslužila uvrstitev na državno tekmovanje, ki bo 7. 1. 2024.

Poleg omenjenih učencev so našo šolo zastopali še številni drugi učenci, ki so dostojno zastopali našo šolo, predvsem pa si z nastopom nabrali mnogo izkušenj. Vsem šahistom iskrene čestitke in srečno v nadaljnjih turnirjih. Ogled vseh rezultatov je možen na Športu mladih.